Głównej zawartości

25 maja 2021 r. ogłoszona została ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny. W momencie wejścia w życie tej nowelizacji ustawy, czyli od 9 czerwca 2021 r., wszystkie aktywne Karty Dużej Rodziny (dalej KDR) uzyskają formę elektroniczną. Oznacza to, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy KDR.

Każdy posiadacz aktywnej karty (niezależnie od tego, czy jest to karta plastikowa, elektroniczna, czy obie formy karty) będzie ją mógł wyświetlić w aplikacji mObywatel. Aplikacja mObywatel jest dostępna stronie www.gov.pl.

Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR). Natomiast aplikacja mKDR, na której dotychczas były wyświetlane Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

Opłaty za wystawienie duplikatu karty w formie tradycyjnej oraz za jej domówienie, jeśli ktoś posiada tylko kartę w wersji elektronicznej będzie wynosić 10,00 zł.

Szczegółowe informacje o Karcie Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.