Kontrast

Czcionka

A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00

Ogólnopolski Tydzień Kariery (dalej "OTK") to przedsięwzięcie, które skutecznie zwiększa jakość i poprawia dostępność usług związanych z poradnictwem zawodowym oraz jednocześnie promuje pozytywne wzorce i działania związane z szeroko rozumianą karierą zawodową.

W 2021 r. hasło OTK brzmiało: "Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.

W Czerwionce-Leszczynach Ogólnopolski Tydzień Kariery zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, zaś koordynatorem i organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

W ramach OTK, 21 października 2021 roku, w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach odbyło się spotkanie autorskie z Aliną Przydatek, pisarką i nauczycielką języka angielskiego.

Alina Przydatek to autorka bajek o przygodach „Kici-Nici” - Myszki Soniulindy i Króliczki Matildy. Pisarka w formie przeprowadzonych warsztatów, zachęciła dzieci do wspólnej czytelniczej zabawy z wykorzystaniem bajek „Kici-Nici”. Spotkanie autorskie zawierało ciekawe elementy nauki języków obcych oraz teatru, co wprost rozwija w najmłodszych czytelnikach pasję czytania i słuchania bajek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 6 Pod Jarzębiną i z Przedszkola Nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach.