Kontrast

Czcionka

A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00
Logo inicjatywy Science for Ukraine: prostokąt podzielony na dwa poziome pasy, niebieski i żółty. Na kolorze niebieskim znajduje się żółty napis: #ScienceForUkraine, a na kolorze żółtym widnieje niebieski napis: scienceforukraine.eu

Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy – pracowników uczelni i studentów


Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach badawczych lub rozwojowych, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość.

Baza danych opracowana w ramach Science for Ukraineintegrująca te propozycje, zawiera obecnie (na dzień 22 lipca 2022 r.) ponad 2200 ofert (praca dla ponad 10 tysięcy osób) proponowanych przez uniwersytety i instytucje badawcze z 55 krajów świata. Samych ofert z Polski jest ponad 140.

Opisy ofert pracy w bazie są w języku angielskim. By uzyskać tłumaczenie wystarczy kliknąć prawym klawiszem poza obszarem tekstu na prawej stronie ekranu i wybrać z listy opcję: „Przetłumacz na język polski”.

Baza danych jest efektem pracy międzynarodowego zespołu wolontariuszy tworzących ruch #ScienceForUkraine. Zainicjowany między innymi przez polskie uczelnie.

Baza danych znajduje się na stronie internetowej ruchu #ScienceForUkraine (https://scienceforukraine.eu/) w zakładce View All Support Listings.

#ScienceForUkraine to inicjatywa wolontariuszy o szerokim zasięgu międzynarodowym, dostarczająca informacji o możliwościach tymczasowej pracy dla naukowców uciekających z Ukrainy. Do tego ruchu przyłączyło się już ponad 800 grup naukowych z całego świata.