Kontrast
Czcionka A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00

Logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Województwo Śląskie, Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Iście "kwieciście"!

Na terenie leszczyńskiego "Zameczku" będzie iście "kwieciście"! Już 23 maja, w godz. 10.00 - 17.00, serdecznie zapraszamy na cykl wydarzeń realizowanych w ramach trwałości projektu pn. "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej”.

Na początek Lokalna Wymiana Roślin! Można przynieść swoje rośliny, nasiona, doniczki i wymienić je na inne. Do naszego zameczkowego ogrodu zaprosiliśmy także lokalne kwiaciarnie, aby umożliwić Wam wybór najlepszych roślin balkonowych. Pelargonie, forsycje, surfinie, begonie, petunie... cała gama kwiatów w jednym miejscu na Giełdzie Roślin. Koniecznie musicie tu być!

No i coś dla najmłodszych - warsztaty florystyczne dla dzieci, w trakcie których poznają tajniki florystyki, stworzą kompozycję dla mamy i twórczo spędzą czas. Warsztaty odbędą się w godz. 14.00 - 17.00. Zapisy w Zameczku i w Placówce Wsparcia Dziennego w Leszczynach do dnia 13.05.2022 r.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat informujący o wymianie roślin doniczkowych na "Zameczku" w Leszczynach w dniu 23 maja 2022 r., w godz. 10.00 - 17.00 Plakat informujący o giełdzie roślin na "Zameczku" w dniu 23 maja 2022 r., w godz. 10.00 - 14.00 Plakat informujący o warsztatach florystycznych dla dzieci na "Zameczku" w Leszczynach w dniu 23 maja 2022 r., w godz. 14.00 - 17.00

Wystawa fotograficzna "Czerwionka-Leszczyny - okiem Strażaka"

Informujemy, że na terenie "Zameczku" w Leszczynach została udostępniona wystawa fotograficzna pt. "Czerwionka-Leszczyny - okiem Strażaka", która przedstawia historię pożarnictwa na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Wystawa zorganizowana dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach oraz pani Mireli Kluczniok.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zdjęcie przedstawiające wystawę fotograficzną pt. "Czerwionka-Leszczyny - okiem Strażaka" Zdjęcie przedstawiające wystawę fotograficzną pt. "Czerwionka-Leszczyny - okiem Strażaka"

Zdjęcie przedstawiające wystawę fotograficzną pt. "Czerwionka-Leszczyny - okiem Strażaka"

Dni otwarte Placówki Wsparcia Dziennego i ekopiknik

To było kolejne świetne popołudnie na leszczyńskim "Zameczku"!

23 września odbyły się Dni Otwarte Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny. Piękną jesienną aurę dopełnili wspaniali goście - mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, którzy w tym dniu mieli okazję poznać Placówkę "od środka".

Wewnątrz Placówki wychowawcy przygotowali warsztaty kreatywno - techniczne, podczas których wykonywano "żywe obrazy". Była też okazja, aby zapoznać się z historią Placówki i zapisać dzieci na zajęcia.

Na zewnątrz budynku, również atrakcji było co niemiara. W ramach pikniku podsumowującego działania o charakterze ekologicznym przeprowadzono szereg warsztatów Eko.

Wychowawcy Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka organizowali mnóstwo animacji dla dzieci, tj. Żywa Gra. Na naszych najmłodszych gości czekał dmuchany Zamek Balbinka. Każdy znalazł "coś" dla siebie!

Na zdjęciu żółta tablica korkowa, na której są zdjęcia z dziećmi z Placówki Wsparcia Dziennego z Leszczyn oraz informacja o Dni Otwartych Placówki Wsparcia Dziennego Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego podczas zajęć kreatywnych.

Dziecko biorące udział w jednej z zabaw. Obok stoją opiekunowie dziecka.

Opiekun Placówki Wsparcia Dziennego wraz z dziećmi podczas gry w mega planszę.

Dni otwarte Placówki Wsparcia Dziennego

13 września br. w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny odbyły się DNI OTWARTE.

Zaproszeni uczniowie leszczyńskich szkół mieli okazję zobaczyć i sprawdzić, jakie atrakcje czekają na dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe.

Wychowawczynie Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny przygotowały na ten dzień mnóstwo atrakcji - tory przeszkód, mega gry planszowe, zabawy z chustą, balonowe zwierzątka i zamek dmuchany.

Dziękujemy dyrektorom, nauczycielom oraz uczniom za tak liczne zainteresowanie naszym wydarzeniem.

Dzieci, które chciałyby regularnie uczęszczać na zajęcia zapraszamy na kolejne dni otwarte wraz z rodzicami w dniu 23 września br. od 16.00 do 19.00.

Dzieci bawiące się chustą animacyjną Klanza

Animator wraz z dziećmi na mega grze planszowej.

Na zdjęciu dzieci przy zamku dmuchanym. Animator wraz z dziećmi gra na mega planszy rozłożonej przy zamku dmuchanym.

Dzień Sąsiada - wspólny grill

Wspólny grill to najlepszy sposób na integrację z sąsiadami!

Dlatego też, uczestnicy projektu zaprosili swoich Sąsiadów – wychowanków świetlicy, "Seniorów z Zameczku", Dzielnicowego oraz okolicznych mieszkańców Leszczyn do wspólnego grillowania.

28 lipca 2021 r. spotkaliśmy się wspólnie na terenach rekreacyjnych wokół "Zameczku".

Była idealna pogoda, wspaniałe towarzystwo, przemiła atmosfera, świetna zabawa i wyśmienite kiełbaski!

Kolaż z trzech zdjęć, na ktorych przedstawiono osoby siedzące przy stolikach i przy grillu podczas akcji "Dzień sąsiada". W lewym górnym rogu zaproszenie wspólnego grillowania.

Kolaż z czterech zdjęć, na których przedstawiono osoby uczestniczące w akcji "Dzień sąsiada". Osoby zasiadają przy stolikach i wspólnie biesiadują.

Nutka kawy

Kawa w towarzystwie przyjaciół, w pięknej scenerii i przy dźwiękach skrzypiec! Idealne poniedziałkowe popołudnie! Tak właśnie było w poniedziałek, 26 lipca 2021 r.

W ramach realizowanego projektu odbyło się spotkanie „Nutka kawy”.

Mieszkańcy Leszczyn, ale przede wszystkim uczestnicy projektu oraz "Seniorzy z Zameczku" mieli okazję napić się dobrej kawy, spędzić wspólnie miło czas i posłuchać utalentowanej Martynki Vorreiter, która zagrała piękny koncert na skrzypcach!

Wspaniały przykład integracji lokalnej, który z pewnością każdy z obecnych zapamięta!

Kolaż z trzech zdjęć, z których dwa przedstawiają spotkanie przy kawie przy "Zameczku" w Leszczynach. Na trzecim zdjęciu filiżanka kawy oraz napis "Dziękujemy".

Festyn z okazji rozpoczęcia lata

26 czerwca 2021 r. uczestnicy projektu wzięli udział w zorganizowanym na terenie "Zameczku" festynie z okazji rozpoczęcia lata.

Festyn był okazją do świetnej zabawy, ale również zaprezentowania prac dzieci w ramach konkursu „Poznaj Zamek”.

Cykl trzech zdjęć, na których przedstawiono działania w ramach festyny z okazji rozpoczęcia lata: na górnym zdjęciu uczestnicy projektu na tarasie "Zameczku" w Leszczynach, na drugim zdjęciu dzieci oraz osoba dorosła zwiedzająca wystawę prac przygotowaną przez dzieci w ramach konkursu "Poznaj zamek", zaś na trzecim zdjęciu prace dzieci z tegoż konkursu.

Ciuch za ciuch

Za nami kolejna inicjatywa w ramach realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach projektu "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - Program Aktywności Lokalnej " - bezgotówkowa wymiana ubrań "Ciuch za ciuch".

Akcja odbyła się 18 czerwca 2021 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie "Zameczku" w Leszczynach.

Plakat zachęcający do udziału w akcji "Ciuch za ciuch", która odbędzie się 18 czerwca 2021 r. w leszczyńskim "Zameczku"

Kolaż zlożony z dziewięciu zdjęć, na których przedstawiono działania realizowane podczas akcji "Ciuch za ciuch"

Śniadanie na trawie

Za nami kolejne wydarzenie w ramach realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach projektu "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - Program Aktywności Lokalnej" - Śniadanie na trawie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom, mieszkańcom oraz grupom szkolnym i przedszkolnym, które wspólnie z nami zjadły  śniadanie przy leszczyńskim Zameczku !

Plakat informujący o wydarzeniu "Śniadanie na trawie". Na plakacie znajdują się owoce i warzywa na drewnianej tacce położone na jasno-zielonym kociu leżącym na trawie. W tle koszyki i drewniany wóz oraz drzewa, krzaki i rośliny

Osoby uczestniczące w wydarzeniu "Śniadanie na trawie" - siedzą na kocach oraz na krzesłach przy stoliku

Zdjęcie przedstawiające produkty do spożycia podczas wydarzenia "Śniadanie na trawie". W tle "Zameczek" w Leszczynach.

Wystawa fotograficzna „Leszczyny sprzed lat”

Zameczek w Leszczynach, kościół, szkoła, ochotnicza straż pożarna, Piast Leszczyny …. - to one przez lata budują klimat Leszczyn.

Grupa mieszkańców – Uczestników projektu pn. „Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej” - postanowiła przypomnieć wszystkim dawne czasy. Powstała wystawa „Leszczyny sprzed lat”.

Zapraszamy mieszkańców Leszczyn oraz całej naszej Gminy do zwiedzania wystawy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Plakat zapraszający na wystawę fotograficzną "Leszczyny sprzed lat". Po prawej stronie plakatu zdjęcia "Zameczku" w Leszczynach

Na zdjęciu widoczne dwie plansze z fotografiami, które zostały zaprezentowane podczas wystawy fotograficznej

Na zdjęciu osoby zwiędzające wystawę fotograficzną

Grupa dzieci podczas zwiedzania wystawy fotograficznej

Sprzątanie starego cmentarza

W sobotę, 8 maja, Uczestnicy Projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - PAL" wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Leszczyn "Dzwon", brali udział w akcji sprzątania starego leszczyńskiego cmentarza.

Akcja była elementem wydarzeń w zakresie wartości przestrzeni, dziedzictwa kulturowego obszaru oraz możliwości samodzielnego dbania o otoczenie.

Była też okazją do integracji lokalnej społeczności oraz edukacji naszych dzieci w zakresie troski o nasze otoczenie oraz praktyczną nauką segregacji śmieci.

Na zdjęciu uczestnicy projektu wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Leszczyn "Dzwon", którzy wzięli w akcji sprzątania starego leszczyńskiego cmentarza.

Mieszkańcy stworzą wyjątkową wystawę. Poszukiwane stare zdjęcia !

Zameczek w Leszczynach, stacja kolejowa, kościół, szkoła, pomnik, stadion, ratusz …. - to one przez lata budują klimat Leszczyn. Grupa mieszkańców – uczestników projektu pod nazwą „Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej” - postanowiła przypomnieć wszystkim dawne czasy.

Powstanie wystawa „Leszczyny sprzed lat”. Każdy może przyłączyć się akcji. Zdjęcia, które zostaną wykorzystane na wystawie można przynosić do „Zameczku” w Leszczynach do 30 kwietnia (w godzinach od 8.00 do 14.00). Zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane.

Leszczyny sprzed lat - plakat zapraszający do współtworzenia wystawy fotograficznej. Na plakcie zdjęcie "Zameczku" w Leszczynach.

Dokumenty do pobrania:


Projekt "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX. Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.5 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym - konkurs