Kontrast
Czcionka A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00
Logo Stowarzyszenia "DOGMA" składające się z logotypu: Stowarzyszenie DOGMA, oraz sygnetu w formie koła w zielonym kolorze, w którym umieszczono drzewo w kolorze białym

Informacja o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej


Stowarzyszenie "DOGMA" informuje, że od dnia 1 marca 2022 r. przywrócona została stacjonarna forma świadczenia nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu rybnickiego.

Punkty poradnictwa prowadzone na terenie powiatu rybnickiego:

  • Czerwionka-Leszczyny - Zespół Szkół Specjalnych, ul. Przedszkolna 1 (Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej), czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00,
  • Rybnik - Zasadnicza Szkoła Zawodowa Izby Rzemieślniczej, ul. 3 Maja 18 (Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego), czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00.

Zapisy na porady odbywają się w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Rybniku pod numerem: +48 32 41 61 346 bądź przez serwis internetowy Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl (https://np.ms.gov.pl/zapisy).

Obsługa Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej / Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie realizowana w systemie hybrydowym, tzn. klient w czasie umawiania się na poradę informuje, czy chce spotkać się z doradcą osobiście w punkcie, czy chce skorzystać z porady telefonicznej, podczas której w umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do niego adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia "DOGMA" (https://dogma.org.pl) podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców stowarzyszenia.

Uruchomiono również dodatkowy numer telefonu / infolinii +48 79 88 69 599, pod którym można uzyskać informacje na temat warunków i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

Poniżej do pobrania informator: Jak skorzystać z pomocy prawnej, obywatelskiej i nieodpłatnej mediacji (w języku polskim oraz ukraińskim).