Kontrast
Czcionka A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00
Okładka książki "Z ziemi nieludzkiej do Polski" autorstwa Walentyny Kozioł

Spotkanie autorskie z Walentyną Kozioł


„Z ziemi nieludzkiej do Polski” - to tytuł książki Pani Walentyny Kozioł, która była gościem na spotkaniu z „Seniorami z Zameczku”.

Autorka opowiadała o swojej książce, w której nie brakuje biedy, głodu i strachu. Znajdujemy w niej historię jej rodziny, która została zesłana do kazachskich stepów – skąd dopiero po 17 latach udało się wrócić do kraju.

Pani Walentyna podzieliła się wspomnieniami, które wryły się w jej pamięć jako kilkuletniej dziewczynce. Autorka postanowiła rozliczyć się z przeszłością i opisać wszystko, co ją spotkało. Napisanie książki i wylanie emocji na papier zajęło Pani Walentynie 2 lata. Publikacja jest hołdem dla jej zmarłej matki. "Seniorzy z Zameczku" opuszczali spotkanie w ciszy, zadumie i refleksji.

Dla wielu uczestników spotkania Pani Walentyna znana była jedynie z popularnego programu telewizyjnego „Sanatorium miłości”. Podczas spotkania usłyszeli jednak, ile wycierpiała jako dziecko ponad 60 lat temu. Słuchając Pani Walentyny opowiadającej o wojnie, strachu i śmierci uświadamiamy sobie, że te uczucia nie są nawet dziś obce. Wiedząc, co się dzieje w dzisiejszym świecie, nie tak daleko od Nas -  nasze serca także wypełnia niepokój.

Na spotkaniu Autorka dzieliła się nie tylko swoimi wspomnieniami, odpowiadała chętnie także na zadawane pytania. Na koniec była też chwila na wspólne zdjęcia i dedykacje.